Kontaktujte nás: 732 888 880 | radka.burdova@gmail.com

Northern  Star Brdské zlato – „Noreen“

ČLP/GR/16048

 
Narozena 7.5.2013
Zdraví

DKK B/B, DLK 0/0,  OCD negativní, GR-PRA 1 N/N Clear, DOV negativní

Výška  56cm
Váha 33kg
Chrup úplný, nůžkový
Zkoušky

ZOP (plný počet bodů – 100b)

OVVR – II.cena- 186 bodů, známka z nosu 4

KPZ – III.cena-204 bodů, známka z nosu 4

CT – 104 bodů

Výstavy

Hanácká národní výstava psů 2014 - VN 2,

Národní výstava psů Ostrava 2014 - V3,

Speciální výstava retrieverů Konopiště 2014 - V,

Klubová výstava retrieverů Konopiště 2014 - V4,

Klubová výstava retrieverů Koonopiště 2015 – V

Databáze psů

k9data.com

Noreen je úžasná krémová holčička, kterou jsme si pořídili z chovatelské stanice Brdské zlato. Její maminkou je fenka „Wendy“- Energy for Fun Brdské zlato „U“- Český šampion práce a Všestranný vítěz retrieverů 2014. Tatínkem je velmi krásný „Santi“ – CH DK Thenevet Energia Positiva- res.CAC, 5x CAC, 3xCACIB, 3xBOS, 2xBOB, Vítěz Dánska 2012. Vzhledem k takto skvělým rodičům, dá se předpokládat, že i Noreen má před sebou velmi nadějnou budoucnost.

Noreen, na základě posudků zahraničních exteriérových rozhodčích,  je elegantní fenka výborného typu, s milou hlavou, přátelským výrazem, výbornou pigmentací, se silným krkem a silným hlubokým hrudníkem, rovnou horní linií, s výborným předním úhlením a kompaktními tlapkami a s velmi elegantním pohybem.

Ve výcviku jsem se rozhodla jít postupně. Nejdříve jsme navštěvovaly kurzy klasického výcviku poslušnosti. Již zde předváděla velkou učenlivost  a poslušnost. Zkoušku ovladatelnosti psa složila na plný počet bodů – 100b, a tak se ještě s jednou fenkou dělila o první místo. Pracovala naprosto bezchybně a s přehledem.

Následoval lovecký výcvik zakončený týdenním  výcvikovým kempem v Roudné. Zde si s námi poprvé zalaškoval osud. Den před zkouškami Noreen začala hárat, a tak se zprvu zdálo, že budeme balit a zakončíme tento více jak čtyř set kilometrový výlet nezdarem. Ovšem hlavní rozhodčí těchto zkoušek, znalý zkušebního řádu, nám umožnil pokusit se zkoušku vykonat na závěr celého závodu, tak, abychom neovlivňovaly ostatní soutěžící. Noreen téměř celou zkoušku vykonala perfektně, před poslední disciplínou jsme měly samé čtyřky. Bohužel při aportu z vody zapracovaly hormony a hejno kachen na vodní hladině. Dummy upustila, ale pak přinesla, takže jsme z této disciplíny dostaly známku dvě a tímto se ocitly ve II.ceně s celkovým počtem 186. bodů.

Další rok jsme pokračovaly ve výcviku a pokusily se složit první pořádné lovecké zkoušky – podzimní zkoušky. Disciplínu od disciplíny mne neustále udivovala, jak v klidu vše vypracovává, známky byly 8x4, 3x3. A pak nás opět čekala poslední disciplína, přinášení kachny z hluboké vody. Obtížný kamenitý a zároveň kluzký vstup do vody způsobil, že tam Noreen „zahučela“, nabrala vodu do uší, takže jsem musela opakovat povely, což nakonec dopadlo známkou 1, a tím III.cenou s celkovým počtem 206.bodů. A tak doufáme, že se prokletí poslední disciplíny podaří jednoho dne prolomit a nestane se zvykem :ˇ)

Na podzim 2015 nás čekaly další zkoušky, sice z jiného oboru, ale velmi náročné a velmi důležité. Canisterapeutické zkoušky měly prokázat právě tzv. „dual purpose“  povahu. Noreen nezklamala a získala spolu s dalšími dvěma psy, ten den nejvyšší počet bodů, 104.bodů.

A tak se naše práce v honitbách rozšířila i na práci s dětmi s poruchami autistického spektra.