Kontaktujte nás: 732 888 880 | radka.burdova@gmail.com

Bella Ludmilymark

ČLP/GR/8670

 
Narozena 21.3.2004-27.12.2016
Zdraví

DKK 0/0

Výstavy NVP Ostrava 2009 VD
Zkoušky OVVR  Zlín-Štípa 2005 III.cena – 180b.
Databáze psů k9data.com

Bella k nám přišla v červnu 2004. Majitelku chovatelské stanice jsem musela trošku přemlouvat, jelikož původním jejím záměrem bylo nechat si ji doma. Vzhledem ke složité situaci v naší rodině (ztráta syna), nakonec souhlasila a Bellinku nám prodala.

Pravda je, že i když jsem si předem zjišťovala povahové vlastnosti tohoto plemene, Bella mne velice překvapovala svou velkou učenlivostí, klidnou povahou, ale zároveň obrovskou chutí k práci. Udivoval mne její silný nos a neutuchající snaha mi neustále něco přinášet a zavděčit se.

Mé zkušenosti s výcvikem psů byly nulové, ale učily jsme se navzájem. Úspěšně jsme absolvovaly základní výcvik poslušnosti. A tak padlo rozhodnutí pokusit se složit základní předepsanou zkoušku k uchovnění– ověření vlohových vlastností retrievera.

Zde nás postihla první a na dlouhou dobu poslední společná nesnáz. Jednalo se o čtyřdenní kemp zakončený zkouškou OVVR. Byl červen 2005, klíšťatům se dařilo. Mnoho vpichů, i když pečlivě ošetřených s kombinací lesního rybníku způsobil Belle velmi silný dermatologický zánět. Bohužel to vše se projevilo právě v den zkoušek. Bella pracovala naprosto nad očekávání, přinesla  z lesa pernatou, nicméně, v momentě, kdy měla jít na vodítku u nohy nastal obrovský problém zaviněný onou dermatitidou. Právě tato disciplína ji poslala do III.ceny, i když celkově s poměrně vysokým počtem bodů. Následovala dlouhá léčba. Výstavy, které jsme měli přihlášené bohužel vzaly za své…

Ale i nadále to bylo především naše „zlatíčko“, které jsme vykurýrovali a život šel dál. Absolvovaly jsme RTG vyšetření s naprosto skvostným výsledkem DKK 0/0, dále jsme se pokusili o jednu výstavu, kde se Belle opravdu moc nelíbilo, tudíž, i když s velmi pěkným posudkem exteriéru dostala známku VD.

Ona může za mou lásku a obdiv k tomuto plemeni. Ona byla mou učitelkou. Dnes je pojmem mezi našimi přáteli a ne málokrát se stalo, že se především dotazují na ni, jak se jí daří!

Ty jsi ta první! Tobě za vše dík!